پروفایل

آنچه بارکد خوان در موردم گفت

،نوع موجود: انسان، میانسال، زنده، مذکر، متاهل،غیر قابل فروش، فناپذیر، غیر قابل شارژ
نام : مصطفی
خانوادگی: پورسینا

متولد:1331/12/1

محل سکونت: مازندران-نکا

دین:اسلام

قد :172

وزن:وزن 85 کیلو

گروه خون: آ مثبت

رنگ خون:قرمز ، اما قرمز تر از خون سایر هموطنانم نیست.از خداوند میخواهم اگر روزی مثل بعضی ها جز این فکر کردم سرطان خون بگیرم و بمیرم.

تعداد همسر: معتقد به شعار خدا یکی یار یکی هستم.

شغل همسر: خانه دار

تعداد فرزند: سه پسر
دخانیات:در تمام عمرم حتی لب به سیگار هم نزدم

اخلاق:شوخ طب ،بذله گو، حاضرجواب

مدرک تحصیلی: لیسانس مترجمی زبان انگلیسی(لیسانس را در دورانی گرفتم که همه اساتید ما خارجی بودند. به اصطلاح مدرکم اوریجینال است.)

شغل: دبیر بازنشسته زبان انگلیسی
میزان مطالعه: بیشتر اوقات در حال مطالعه هستم.

تیپ: در زندگی از مادر و همسرم در باره تیپ خودم تعریف زیادی شنیدم.راستش بگویم از زبان دیگران چیزی نشنیدم.

مد و ظاهر:معمولی

وضعیت مالی: بد نیست.نان و پیازی برای خوردن داریم.

وام: ندارم

قرض:ندارم

پس انداز :فعلاً ندارم

ضامن:ضامن کسی نیستم مگر تا حد حقوق یک برج من.تز من اینست. چرا باید ضامن چند میلیونی افراد بلند پرواز شویم که همه شب خواب ورشکستگی ،فرار و یا فوت آنها را ببیمنم؟!

وضعیت جسمی: بسیار سالم و سرحال هستم ،مثل اتومبیلی هستم که بدنه آن پیکان اما موتورش بنز است.خیلی احساس جوانی میکنم. با پیر مرد ها نمیجوشم .اکثر دوستانم از همکاران جوانی هستند که در گذشته دانش آموز من بودند.بیشتر با آنها میگردم.

به کی وابسته هستم:من بیشتر از همه به همسرم وابسته هستم .بعد از خدا همه امید من به او هست .فکر اینکه او اگر زودتر از من بمیرد آزارم میدهد. ولی او میگوید شما همه مردها از یک قماش هستید. همین که همسرتان فوت میکند، هنوز چهل روز نشده زن میگیرید.وای بحال من اگر بشنود در یک گوشه از دنیا کسی این کار را کرده باشد. حداقل یک روز با من قهر میشود.

ترس:بجز خدا از هیچکس نمیترسم.

دروغ:اگر کسی ثابت کند حتی یک بار دروغ گفته ام جایزه میگیرد.

کینه:کینه شتری دارم

حسد:در کنترلم است.

میزان خواب: همیشه اعتقاد داشتم و دارم که خواب اتلاف زندگی است .به اندازه ای میخوابم که از بابت بیخوابی مریض نشوم. به همین علت در شبانه روز بین سه تا چهار ساعت میخوابم که ظاهراً برایم کافی است.

هنرآشپزی: در عمرم یک بار سماورمان را روشن کردم که از آن پس توسط همسرم برای همیشه از آشپزی منع شدم.قضیه از این قرار است یکی از صبح ها در اوایل زندگی برای جبران زحمات همسرم صبح زود از خواب بیدار شدم و سماور را روشن کردم و دوباره خوابیدم. با جیغ همسرم بیدار شدم و متوجه شدم نوک هر ده انگشت دستش سوخت ،ظاهراً از آنجائیکه که او فکر میکرد من هرگز سماور را روشن نمیکنم و خاموش است ،دودستی در پوشش سماور را بلند کرد تا ببیند درونش آب هست یا نه که همه انگشتانش سوخت.از آن پس تا مدت ها خانم هایی که با من همکار بودند و همچنین دانش آموزان دختر به شوخی میگفتند برایشان کلاس آشپزی بگذارم.

دلسوزی:دلم برای بچه های کوچک و نوزادان که نمیتوانند از خودشان محافظت کنند و نیز پیرزن ها و پیرمردهای از کار افتاده و همچنین افرادی که بیهوش و یا در کما هستند میسوزد.

آرزو: آرزو دارم ایران از لحاظ اقتصاد،امنیت،و سایر امور، کشور اول منطقه شود.فکر میکنم یکی از ابزارهای رسیدن به این هدف زبان انگلیسی است .که من به سهم خودم تلاش میکنم تا برای همه ایرانیان چه در ایران و چه در هر جای جهان این زمینه را فراهم کنم

احساس جوانی: وقتی دانش آموزانم را میبینم احساس جوانی میکنم.در لحظه دیدار با آنها اگر پنج سال پیش شاگرد من بود به اندازه پنج سال احساس جوانی میکنم و اگر هم سی سال پیش شاگدم بود سی سال احساس جوانی میکنم.

علایق شخصی:

میوه مورد علاقه: زردآلو وگلابی

غذای مورد علاقه:عاشق نون و ماست هستم ،اما بطور رسمی همراه با دیگران ماکارانی را ترجیح میدهم.

فیلم های مورد علاقه: وسترن،پلیسی،علمی تخیلی،اکشن(از نوع جکی چان)

برنامه های تلوزیونی مورد علاقه:مستند،اخبار خارجی،برنامه کودک

ورزش محبوب:بکس

اتومبیل مورد علاقه:من اتومبیل های شاسی بلند،کمک دار، قوی و سر و صدا دار را دوست دارم حتی اگر لندرور باشد. من عاشق ویراژ دادن در جاده های ناهموار ،شنی، باطلاقی و حتی کوهستانی هستم.

موسیقی ایرانی مورد علاقه:موسیقی اصیل ایرانی با شعر های ناب بزرگان ادب.جدیداً :میرن آدما از آقای رسول نجفیان و روز حسرت از آقای مقداد شاه حسینی بسیار در من نفوذ کردند .گاهی از آهنگ های پاپ هم کمی خوشم می آید.اخیرا” از بعضی از رپ ها هم خوشم آمد

موسیقی محلی مازندرانی مورد علاقه: من از ترانه “شوپه” خوشم می آید.( انده شومبه راه انده زمبه پا تا شو سربیره )

سرگرمی:باغداری و تدریس رایگان زبان انگلیسی راهنمایی و دبیرستان در سایت ام.

شبکه مورد علاقه:شبکه چهار و مستند صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

مجری مورد علاقه: ( امروز ) خانم نامداری

دوستان: دوستان زیادی دارم، اما در انتخاب دوست علاقه ای ندارم با گنده تر از خودم دوست شوم ،چون میل ندارم کسی مرا از بالا به پایین نگاه کنند.

رفتار با جوانان:زیاد سربسرشان نگذاریم. بهتر است کاری کنیم که مسئو لیت کارهایشان بعهده خودشان باشد تا بیشتر احساس وظیفه کنند.در موقع شکست از ما طلبکار نباشند و نگویند شما مارا مجبور کردید.همیشه ما از آنها طلب داشته باشیم.

نظرم در مورد عصر حاضر:خیلی خوشحالم که در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم زندگی میکنم .چون تمام اکتشافات و اخترعات بشری در این دو قرن خصوصاً در قرن بیستم صورت گرفت.بخاطر این اختراعات ما در این مدت خیلی از اجداد مان بهتر زندگی کردیم .بر عکس گذشته ها پیشرفت ما بسیار سریع بود.( چون تا بیش از این هر چند هزار سال زندگی مردم بطور نا چیزی متحول میشد.)

نظرم در مورد تساوی حقوق زنها:زن و مرد با هم فرقی ندارند.وقتی با هم باشند کامل هستند. زن ویا مرد تنها مثل کفش یک لنگه ، قیچی یک تیغه،انبردست یک دسته هستند.راستی ! کدام لنگه کفش؟کدام تیغه قیچی؟ مهمتر است؟آیا هرگز به این تساوی فکر کردید؟فرق دختر و پسر،زن و مرد به همین ترتیب است.

ارزش آدم ها:یکی از موارد مهم این است که انسان در پست ،مقام،و…..که هست باید احساس مسئولیت کند و وظیفه اش را تا نهایت توانش خوب انجام دهد.اگر اینطور باشد، چنین آدمی مورد احترام است.من گاهی برای سپور شهرداری ای که وظیفه اش را خوب انجام میدهد از شهردار شل و ول بیشتر احترام قائلم. و گاهی هم برای مستخدم مدرسه از مدیران مدرسه احترام بیشتری قائل میشدم .برای مثال شخصی بنام آقای کوچکی مستخدم مدرسه ما بود که بنظر من از بسیاری از مدیران مدرسه در انجام وظیفه کوشاتر بود و مورد احتام همه هم بود.

اصل و نسب: اصل و نسب فقط به عناوین گذشتگان ما نیست بلکه خوب بودن و انسان بودن آنهاست.بسیار خوشحالم پدرم رهبری چون قذافی نبود .بسیار خیالم راحت است که پدرم رئیس جمهوری مانند حسنی مبارک نبود .بخود میبالم که برادران خونخواری مثل اوباما و باراک ندارم.افتخار میکنم اموات من مثل شارون آدمکش نبودند.گرچه سفره والینم رنگین و پر نبود اما بروی همه گشوده بود.دکتری نداشتند آما فهم و شهور آنها از فهم و شهور بعضی از این نوع آمها بیشتر بود.خدا را شاهد میگیرم اگر دوباره بدنیا بیایم دوست دارم باز هم فرزند آنها شوم.

نظرات شخصی:

نظرم در باره پست و مقام:بنظر من گرفتن پست و مقام مثل بالا رفتن از درخت است .درخت هر چه بلند تر سقوط از آن خطرناک تر و سر و صدای ناشی از سقوط زیادتر.مقام هم به همین شکل است. ایکاش همه بکمک مردم و تا ارتفاعی که مردم میخواهند از این درخت بالا روند و هرگاه هم مردم دستور دادند بدون عذر و بهانه و با افتخار پایین بیایند تا همیشه جاویدان بمانند. بد بحال کسانیکه دستی از بالای درخت به پایین دراز شود و او را به بالا ببرد. چون این چنین افراد معمولاً با سر سقوط میکنند و دردم نابود میشوند.

شخصیت های مذهبی مورد علاقه: بنظر من علی (ع) میتواند برای همه مذاهب الگو باشد.

شخصیت های خارجی مورد علاقه: احمد شاه مسعود که عاشق مطالعه کتب مختلف و جهاد در راه اسلام و وطنش بود. و نیز نلسون ماندلا که با وجود طلب زیادش از انقلاب، خودش از درخت قدرت پایین آمد و مانند حکام پوسیده و متعفن بعضی از کشورهای عربی بزور بیرون رانده نشد.

شخصیت های تاریخی مورد علاقه: من عاشق کوروش کبیرم.

برخورد با کارگر:من هر گاه برای باغم کار گر میگیرم سعی میکنم ناهار را با آنها بخورم چون فکر میکنم آنها ممکن است تصور کنند ما چیز دیگری خوردیم و احساس حقارت کنند.برای آنها احترام زیادی قائلم چون فکر میکنم ایرانیان از هر قشری که باشند بابت دارایی های کشور که آنها هم حقی دارند غنی هستند و با داشتن هزاران سال تاریخ باستانی و هزار چهارصد سال تاریخ شکوهمند اسلامی ملتی متمدن هستند و کسی حق ندارد آنها را وادار به کرنش کند.همه ما (کارکنان دولت) نوکر آنها هستیم.

تشابهه انسان به میوه:همانطور که میوه وقتی که رسیده و به اصطلاح پخته شد میریزد ما انسانها هم درست وقتی که بزرگ و عاقل شدیم میمیریم.

نظر دهید

*

code